Merakla beklenen sürüm olan SAP Business One 10.0, heyecan verici özellikler ve platform geliştirmeleriyle dolu. Dünya genelindeki kullanıcıları için neleri içerdiğini incelemeye başladığımız serimize devam ediyoruz.

SAP Business One 10.0’daki Yenilikler

SAP Business One 10.0’un odak noktası platformu kullanma kolaylığı, maliyet etkinliği ve bulut üzerinde çalışma yeteneği olması yeni sürümün en dikkat çeken yanlarından. SAP ekibi, kullanıcılarına daha yüksek kullanılabilirlik, daha iyi güvenlik ve daha sağlam platform kararlılığı sağlamayı hedefliyor ve daha uygulanabilir ve maliyet avantajlı modeller sunabiliyor.

Daha kullanışlı ekranlar: Gelişmiş Kullanılabilirlik

Yeni ve modern görünümüyle SAP Business One 10.0, SAP Fiori’den esinlenen ve SAP UI5 teknolojisini kullanan masaüstü uygulamasında yeni Belize Deep temasıyla karşımıza çıkıyor. Şu anda Fiori tarzı kokpit, yeni stili ile kullanıcılara sunulmuş durumda.

Sürüm 10.0’ın SAP Business One’ın ekran kullanışlılığına yani kullanılabilirliğine kattığı gelişim, sadece masaüstü uygulamasının modern bir kullanıcı deneyimi (UX) tasarımıyla yenilenmesiyle sınırlı değil. Kullanıcı arayüzünün (UI) kendisi de yeni işlevlerle geliştirildi. Örnek olarak “Formu Yeniden Boyutlandır / Büyüt” gibi fonksiyonlar özellikle birçok pencere ile aynı anda çalışmayı ve arada geçiş yapmayı kolaylaştırıyor. Sekmeyi gizle ile de çalışma alanınızı artırmak için kullanılmıyorken ekranın üst kısmındaki araç çubuğunu azaltabilirsiniz.

Önceki versiyonlarda, SAP Business One penceresi boyut veya şekil için ayarlanamazdı. Sürüm 10’da, menüler için ekran görüntüleme boyutunu ayarlayabilirsiniz, böylece bilgileri görmek için kaydırmanız gerekmez.

Yine, “Kullanıcı Adı” ve “Şirket Adı” artık SAP Business One ekranının üst merkezinde yer alıyor. “Şirket Seç” penceresini açmak için doğrudan tek bir tıklama ile şirket veri tabanları ve kullanıcılar arasında geçiş yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman şirketin veri tabanlarına erişmenize ve bunlarla çalışmanıza imkan sağlıyor.

SAP Business One 10.0 ile gelen kullanılabilirlik özelliklerinden bazıları ise şeffaflığı artırma amacıyla tasarlanmış. “Lisans Yönetiminde Kullanıcı Adı” ve “Add-On Yönetiminde Kullanıcı Adı” fonksiyonları sayesinde sistem ile kullanıcı kimliği arasındaki bağın daha şeffaf hale dönüştürüyor. Böylece lisans ve Add-On’ların yönetimi kişi/kullanıcı bazında yapılabiliyor.

SAP Business One 10.0 ile gelen değişim ve yenilikleri yazılarımızda incelemeye devam edeceğiz. Takipte kalın. Sağlıkla kalın.