Bir ERP sisteminden beklentimiz tüm operasyonlarımızı düzenli ve verimli yapabilmek için dijital bir alt yapı ve sistem bütünlüğü sağlamasıdır. Özellikle firmaların kalbinin attığı, en çok kazandığı ya da kaybettiği yer olan üretim sahasına odaklanırken hem tüm üretim süreçlerini yürütme hem malzeme ve kaynakları yönetme, hem de sistemi sahaya indirebilme ihtiyacı ortaya çıkıyor. İşte tam da bu noktada SAP Business One’ın göze çarpan özellikleri ve işlevleri devreye giriyor.

Deneyimli üretim şirketlerinin yanı sıra yeni başlayanlar için tüm operasyon ve modülleri kapsayan bir çözüm sağlayan SAP B1, önde gelen üretim şirketlerinin günlük operasyonlarını kolaylaştırmak için gelişmiş bir çözüm sunuyor. Küçük, orta yada büyük ölçekli tüm üretim şirketlerine uyumlu tasarlanmış esnek yapısıyla, kesikli ve sürekli üretim farketmeksizin SAP Business One, doğru ve gerçek zamanlı bilgilere saniyeler içinde erişmenizi sağlar. Böylece üretimi yürütmek ve karlılık faktörlerini yönetmek için gerekli entegre bir sistemle işletmenize 360 derece görüş sağlıyor.

Üretim süreçlerinin etkili bir şekilde uygulanmasıyla, SAP Business One hangi sektörde olursa olsun işletmeler çok çeşitli faydalar sunar:

  1. Zamanında ve Planlandığı Gibi Teslimat

SAP Business One çözümleri, bağlı kalabileceğiniz hızlı teslimat süreleri, aynı zamanda süreçleri optimize ederken genel teslim sürelerini azaltmaya yardımcı olur.

  1. Ön Üretim Süresinin Azaltılması

SAP Business One, genel üretim öncesi sürenin etkili bir şekilde azaltılmasına yardımcı olur. SAP B1 ilgili endüstri gereksinimlerine gelişmiş planlama, yanıt verme ve iletişim imkanı sağlar. Bu avantajlar, işletmenizin belirli bir üretim projesine daha hızlı başlamasını sağlar.

  1. Sağlam Gösterge Tabloları

Üretim biriminiz için SAP Business One kullandığınızda, özelleştirilmiş gösterge tabloları oluşturabilirsiniz. Bu, tek seferde modüllerin veya işletmenin bütün görünümünü sunmaya yardımcı olur.  SAP B1 ERP aynı zamanda sorgularla ilgili esnek analizler ve özellikler sunarken, ilgili kullanıcıların iş merkezli veriler hakkında daha derin bir bilgi elde etmelerini sağlar.

  1. Etkili Envanter Yönetimi

Üretimde en kritik konulardan biri olan envanter yönetimi süreci, SAP Business One ile geliştirerek gerçek zamanlı ve doğru takip edilebilir bir operasyona dönüşüyor. SAP B1 ERP’de gelişmiş depo ve depo yeri izleme imkanı, depo verileriyle birlikte mevcut stoğun durumuna uygun karar vermeyi kolaylaştırır.  Stok seviyelerinin izlenmesine ve belgelenmesine yardımcı olur, fiyat listeleri, depo ve önceden tanımlanmış fiyatlandırma standartları arasında transferler sağlar.

  1. Daha Yüksek Doğrudan Kullanım Oranları 

SAP Business One ile genel işçiliği ve makine kullanım oranlarını iyileştirebilirsiniz. SAP B1, genel verimliliği artırarak ve dolaylı işçilik saatlerini azaltarak genel işçiliğin yanı sıra makine kullanım oranlarının da geliştirilmesine yardımcı olur. Genişletilebilir yapısıyla sahadan anlık veri akışı ve doğru verinin analiz edilmesiyle kullanım oranı ve kapasite bilgilerini elde etmek kolaylaşır. Böylece işletmenizde iyileştirme çalışmaları ve yüksek verimlilik için atılacak adımlar sağlam bir alt yapıya dayanır.

  1. Gelişmiş Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP)

SAP Business One, tüm malzeme setini yönetirken, kalem satın alma, kaynak tedariki ve üretim planlamasına yardımcı olur. SAP B1, tüm malzeme/ham madde yönetirken ürün satın alma, kaynak tedariki ve üretim planlamasına yardımcı olurken gerek standartın avantajlarını gerekse özelleştirilebilirliğin esnekliğini sunar.

  1. Daha Hızlı Adaptasyon

SAP Business One gelişmiş veri akışı ve entegre mimarisiyle değişen siparişlere hızla adapte olmayı sağlar. Özellikle belirsizliklerin ve hızlı değişen koşulların arasında, projelerinizin yürütme ve teslimat sırasında her zaman planlandığı gibi ilerlemesini sağlamaya yardımcı olur.

  1. Doğru Fiyatlandırma

SAP Business One müşterilerinize doğru ve ayrıntılı teklifler sunmanızı sağlar. Doğru bir teklif içinse üretim maliyetlerini, doğrudan ya da dolaylı masraflarınızı fiyatlandırmaya gerçek verilere dayalı olarak yansıtmanız gerekir. SAP B1 malzeme, ürün, kaynak vb. her kalemin maliyetini belirleme imkanı sunarak doğru tekliflendirme yapmanızı, dolayısıyla karlılığınızı korumanızı sağlar.

Hitsoft olarak sektörel deneyimini en iyi iş uygulamaları ile harmanlayarak, SAP Business One üzerinde firmalara özgün ve katma değer yaratan sistem ve çözümler üretiyoruz. Kimya, Makine, Otomotiv, Plastik işleme, Metal işleme, İlaç, gibi pek çok sektörden 100’ü aşkın başarılı projemiz ile müşterilerimizin iş süreçlerini, SAP’nin global standartlarına uyumlu üretim yaklaşımı ve çözümlerimizle zenginleştiriyor ve daha verimli hale getiriyoruz.

SAP’nin Türkiye’de Business One platformunda sektörel çözümler geliştiren Gold seviye bir iş ortağı olarak, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tamamen SAP geliştirme standartlarına uygun sektörel ya da spesifik çözümler sunma deneyim ve donanımına sahip kadromuzla üretimde SAP B1 ile fark yaratmaya devam ediyoruz.