SAP Business One ile üretim faaliyeti olan işletmenizin tüm operasyonlarını ve projeleri başından sonuna kadar merkezi olarak yönetebilirsiniz. Ayrıca, işlemlerin, belgelerin, kaynakların, malzemelerin ve ilgili faaliyetlerin genel karmaşıklığını ortadan kaldırarak bütün, güvenilir ve entegre bir sistem ve veri akışı sağlar.

Peki, işletmeniz için SAP Business One üretim modülünün sektörel özellikleri nelerdir?

Her sektörde üretim için tek ERP: SAP Business One 

SAP Business One’ın, işletmenizin belirli üretim işlemlerinde veya operasyonlarında olası her sürecin genel görünürlüğünü artırdığı biliniyor, yani faaliyetlerinizin daha şeffaf ve kontrol edilebilir olmasını sağlıyor. Aynı zamanda SAP Business One, bir işletmenin üretim birimiyle ilgili başlıca zorlukların çözülmesine ve sahaya inen dijitalleşme ile sürekli iyileştirme uygulamalarına yardımcı oluyor.

SAP Business One’ın göze çarpan özellikleri ve işlevleri, deneyimli üretim şirketlerinin yanı sıra yeni başlayanlar için tüm operasyon ve modülleri kapsayan bir çözüm sağlar. Önde gelen üretim şirketleri, günlük operasyonları etkili bir şekilde kolaylaştırmak için gelişmiş SAP Business One çözümünden yararlanıyor. Küçük, orta ya da büyük ölçekli tüm üretim şirketlerine uyumlu tasarlanmış esnek yapısıyla, kesikli ve sürekli üretim farketmeksizin SAP Business One, doğru ve gerçek zamanlı bilgilere erişim sağlar. SAP Business One üretim modülü, tüm imalat faaliyetlerini ve karlılık faktörlerini yönetmeniz için gerekli entegre alt yapıyı sunar.

Proje tipi üretim

Gelişmiş özellikleriyle bir bütün olarak entegre çalışmanızı sağlayan SAP Business One, içerisinde gelen üretim ve proje yönetimi modülü ile proje tipi üretimi destekler. Üretim modülü entegre ile siparişe dayalı proje üretim sürecini mühendislik aşamasından teslimata kadar kesintisiz takip etme olanağı sağlar. Entegre bir teslimat ortamının yanı sıra proje planı bazında yürütülen üretimde özellikle yararlıdır. Ek olarak, SAP Business One içerisinde yer alan Proje Yönetimi’nin tüm temel alanlarının aktif kullanımıyla tüm süreci takip etmeye yardımcı olur. Fonksiyonel olarak planlama, tahmin etme, kapasite ve malzeme planlama, zaman ve malzeme takibini içerir.

Bu üretim kolundaki temel iş yönetimi operasyonlarını içeren SAP Business One, uçtan uca bir envanter, üretim, CRM, satış, muhasebe ve hizmet yönetimi alt yapısı sağlar. İşin operasyonel zinciri içerisinde proje merkezli tedarikçi ve üreticilerin yönetimini gerçekleştirirken proje üreticileri, özel ihtiyaçlara göre de mükemmel şekilde uyarlanabilen tam entegre ve esnek proje yönetimi süreci yürütürler. 

Kesikli üretim

SAP Business One’ın Metal İşleme, Tesis Üretimi, Otomotiv, Endüstriyel Makine ve Ekipman ile Plastik işleme sektörü gibi kesikli üretim alanındaki çeşitli uygulamalarını değerlendirdik.

Metal işleme

Dışarıdaki metal işleme endüstrisinin katı endüstri standartlarına sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi ve üretim prosesleri sağlarken bir yandan da verimliliği korumak isteyen şirketler, SAP Business One ile bu hedeflerine ulaşıyor. Ayrıca hem yeni hem de mevcut düzenlemelere kolayca uyum sağlamak için yine SAP B1 en büyük yardımcıları oluyor.

Otomotiv Endüstrisi

Otomotiv endüstrisindeki büyüyen üretim şirketleri, katı endüstri standartlarını karşılamalarına ve tedarik zinciri yönetimlerini optimize etmelerine yardımcı olacak üretim çözümleri arıyor. SAP Business One, otomotiv üreticilerine ve tedarikçilerine, sıkı uyum ve denetim kurallarına uymak için gereken kapsamlı iş yönetimi yazılımını sağlar.

Tesis Üretimi

Günümüz teknolojisinde, gerçek zamanlı makineden makineye (machine-to-machine ya da M2M) iletişimi, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, standardizasyon, otomasyon ve uluslararasılaştırma gibi gelişmiş çözümler, tesis ve makine mühendisliğinde son derece önemli hale geliyor. Bu nedenle, tesis üretimi endüstrisine dahil olan şirketler, üretimi uygun maliyetli ve esnek bir şekilde sağlamak için SAP Business One’ın potansiyelinden yararlanarak son teknolojilere uygun bir dijital alt yapı kazanırken operasyonlarını etkin şekilde yürütüyor.

Endüstriyel Makine ve Ekipman Üretimi

Makine endüstrisinin her yıl dünya çapında hızlı bir büyüme yaşayabildiği biliniyor. Makine ve ekipman üretiminde yer alan ilgili hizmet sağlayıcıların veya kuruluşların, sektöre özgü standartları dikkate alması bir yandan da giderek genişleyen tedarik zincirlerini etkili şekilde yönetmesi bir gereklilik haline geliyor. SAP Business One sektördeki esnek üretim yönetimi sistemi ile genel üretimden ve tedarik zinciri maliyetlerinden tasarruf etmeye kadar tüm optimizasyon ihtiyaçlarını karşılıyor.

Plastik İşleme

Plastik üreticileri, endüstrinin düzenleyici standartlarına bağlı kalmayı hedeflerken, bir yandan da hizmet verdikleri ilgili sektörlerin yönetmeliklerini de takip etmek için endüstri normlarına uymak için çaba gösteriyor. Plastik işleme endüstrisinde yer alan şirketler, operasyonlarını verimli ve şeffaf şekilde yürütürken, sürekli değişen düzenlemelere hızla uyum sağlamada SAP Business One gibi sağlam ve esnek bir ERP sisteminden faydalanıyor. SAP B1 sektörde tedarik zinciri yönetimi ile birlikte ilgili üretim süreçlerini etkili bir şekilde şekillendirmeye yardımcı olur.

Proses Tipi (Sürekli) Üretim

Kimya Endüstrisi

Kimya endüstrisindeki şirketlerin, bir dizi endüstri düzenlemesi ve kalite güvence standartları yanı sıra ulusal ve uluslararası yönergelerine uymaları gerekiyor. Uyulması gereken çok sayıda katı endüstri standardı olan kimya şirketleri, SAP Business One’ı tüm yasal ve düzenlemeleri kolayca yerine getirirken, kalite kontrol ve test süreçlerinde gerçek zamanlı veri akışı sağlar. Sektördeki firmalara rekabet avantajı sağlayan tüm üretim, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi süreçlerinde SAP B1 verimliliği artırmaya devam eder.

Gıda Endüstrisi

SAP Business One’ın sağlam özellik setleri ve parametreleri, tüm tedarik zinciri boyunca görünürlük sağlayarak endüstri düzenlemelerine uymayı kolaylaştırır. Yiyecek ve içecek şirketlerinin gıda güvenliğini sağlamasına, katı endüstri standartlarına uymasına ve geri çağırma süreçlerini basitleştirmesine olanak tanır. Etkili envanter kontrolleri, depo yönetimi ve geri çağırma özellikleri, bu sektördeki şirketlerin hızlı büyümesine, basit çalışmasına ve kâr elde etmesine yardımcı olmak için gerekli operasyonel yapıyı sağlar.

SAP Business One’ın üretimde yarattığı farkı ve temel avantajlarını incelemek için: Üretimde SAP Business One Farkı: 8 Temel Avantaj

Hitsoft olarak sektörel deneyimini en iyi iş uygulamaları ile harmanlayarak, SAP Business One üzerinde firmalara özgün ve katma değer yaratan sistem ve çözümler üretiyoruz. Kimya, Makine, Otomotiv, Plastik işleme, Metal işleme, İlaç, gibi pek çok sektörden 100’ü aşkın başarılı projemiz ile müşterilerimizin iş süreçlerini, SAP’nin global standartlarına uyumlu üretim yaklaşımı ve çözümlerimizle zenginleştiriyor ve daha verimli hale getiriyoruz.

SAP’nin Türkiye’de Business One platformunda sektörel çözümler geliştiren Gold seviye bir iş ortağı olarak, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tamamen SAP geliştirme standartlarına uygun sektörel ya da spesifik çözümler sunma deneyim ve donanımına sahip kadromuzla üretimde SAP B1 ile fark yaratmaya devam ediyoruz.