Merakla beklenen SAP Business One 10.0’un heyecan verici özellikler ve platform zenginleştirmeleri ile dolu. Dünya genelindeki kullanıcılarına sunduğu geliştirmeleri Yenilikler Serimizde incelemeye devam ediyoruz.

Bu yazımızda Finansallar Modülü özellik yükseltmelerinin öne çıkan konularına ve faydalarına odaklanıyoruz.

SAP Business One 10.0’da Finansal Yönetim

Sürüm 10, departmanlardaki iş süreçleri için işlevselliklerde iyileştirmelerle birlikte, en temel modüllerden biri olan finansallarda şeffaflık ve kullanım kolaylığını artırıyor.

Finansal Raporlarda Detaylandırma (drill-down)

Mali raporlardaki hesap kodlarının yanına altın oklar (golden arrow) eklendi. Kullanıcılar, Hesap Planından hesap kaydına girmelerine (drill-down) olanağına sahip olur.

Altın ok geliştirmesi Mizan, Geçici Mizan ve Kar-Zarar Tablosunda da bulunuyor. İlgili hesapların hesap bakiyesine doğrudan erişim sağlayarak kullanım kolaylığı ve şeffaflığı artırır.

Hesap Dönemleri 

Hesap dönemi penceresine eklenen yeni bir onay kutusu, yeni hesap dönemi oluştururken ayarlanacak varsayılan “Bitiş Tarihi” tanımlanmasını sağlıyor. Bu alanda filtreleme, sıralama ve serbest metin ile arama özellikleri de eklendi.
Böylece finansal dönemler daha basit ve hızlı oluşturulabilir hale geliyor.

Yevmiye Kayıtları 

Yevmiye kaydı açıklamaları alanı genişletilerek artık 254 karakter içerebiliyor. Bu özellik sayesinde ilgili yevmiye kaydı hakkında daha ayrıntılı bilgi girişi yapılabiliyor.

Yapılan 254 karakter geliştirmesi, pazarlama belgelerindeki “Açıklamalar” alan boyutunu ve onu referans alan form alanları ile uyumlu olarak tasarlanmış.

SAP Business One 10.0 ile gelen değişim ve yenilikleri yazılarımızda incelemeye devam edeceğiz. Takipte kalın. Sağlıkla kalın.